Be the voice of Mansour Osanlou! Do not let his voice be silenced!

صدای منصور اسانلو باش!  نگذار صدایش خاموش شود


Description About Mansour Osanlou in English

امروز کمتر کسی است که در جریان اخبار واعتراضات کارگری ایران باشد ونام منصور اسانلو را نشنیده باشد. منصور از جمله کارگران زندانی است که تحت شدید ترین فشارها قرار دارد. منصور اسانلو به همراه جمعی دیگر از فعالین شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه در سال 1384 سندیکای کارگران شرکت واحد را مجددا راه اندازی و احیا کرد. راه اندازی مجدد تشکل کارگری موثری مانند سندیکای واحد از همان ابتدا با واکنشهای عصبی شوراهای اسلامی وعوامل حراست وخانه کارگر مواجه شد. در 19 اردیبهشت سال 84 پس از اینکه کارگران معترض با شعارها و خواسته های رادیکال مانع از سخنرانی رفسنجانی در مراسم دولتی روز کارگر شدند،ارازل و اوباش حراست شرکت واحد، شوراهای اسلامی وخانه کارگر با هدایت کسانی همچون عیوضی ، مهدوی خواه، چگینی، فرجی وبهرامی وسایر اوباش اسلامی به دفتر سندیکا حمله وعلاوه بر تخریب دفتر به ضرب وشتم فعالین حاضر در دفتر از جمله اسانلو پرداختند. در این حمله وحشیانه زبان منصور اسانلو را با تیغ بریدند تا صدای او را خاموش کنند.

اسانلو چند روز پس از اعتصاب گسترده کارگران شرکت واحد در 4 دی ماه سال 84 دستگیر وبه مدت 8 ماه در زندان به سر برد و در مرداد 85 به قید وثیقه آزاد گردید. وى از این 8 ماه بخش عمده ای را در سلول انفرادی محبوس بود. مجددا اسانلو در 28 آبان 85 به همراه ابراهیم مددی توسط سربازان امام زمان در خیابان ربوده شد و پس از شکنجه وضرب وشتم پس از یک ماه از زندان آزاد گردید.

وی در تابستان سال 86 در اجلاس سالیانه اتحادیه بین المللی کارگران حمل ونقل در لندن شرکت نمود دو هفته پس از بازگشت از اجلاس سالیانه ای تی اف مجددا در خیابان توسط عوامل وزارت اطلاعات ربوده شد وپس از شکنجه وضرب وشتم تحویل زندان اوین گردید. پس از مدتی وی را در دادگاه اسلامی محاکمه وبه جرم اقدام علیه امنیت کشور به چهار سال زندان وهمچنین به جرم تبلیغ علیه نظام اسلامی به یک سال زندان محکوم کردند.

در سالهای اخیر منصور اسانلو و خانواده اش تحت غیر انسانی ترین شکنجه ها وفشارها قرار داشته اند. از ادامه معالجات پزشکی وی جلوگیری میکنند، وی را از اوین به زندان رجائی شهر به بند زندانیان عادی منتقل کرده اند ، اورا در زندان توسط ارازل واوباش زندانبان مرتبا مورد توهین شکنجه قرار میدهند، همسر باردار پسرش را ربوده ومورد ضرب وشتم قرار داده اند به نحوی که این زن کودکش را سقط کرده است. منصور اسانلو در تابستان سال 89 در دادگاهی بدون وکیل وچند دقیقه ای مجددا محکوم به یکسال زندان گردید. اما شقاوت حکومت اسلامی وزندانبان ودستگاه قضای آن به همین جا ختم نشده است. او را که دارای بیماریهای مختلف جسمی است وبینائی وی شدیدا در خطر است را از معالجات متعارف پزشکی برای زندانیان نیز محروم کرده اند. وی در 22 بهمن سال 89 در نتیجه حمله زندانبانان و ارازل حزب الله مستقر در زندان رجائی شهربه سلولش وضرب وشتم وی وهم سلولی هایش، دچار حمله قلبی گردید و به بیمارستان منتقل گردید.

جان منصور اسانلو در خطر است. حکومت اسلامی میخواهد با خاموش کردن وی صدای اعتراض کارگران به تنگ آمده را خاموش کند. آنها میخواهند با خاموش کردن صدای منصور اسانلو کارگران را از داشتن فعالین خود محروم کنند. منصور اسانلو از صداهای معترض شناخته شده طبقه کارگر ایران است.

صدای منصور اسانلو باش!

نگذار صدايش را خاموش كنند!

كميته مبارزه براى آزادى زندانيان سياسى در ايران

٦ مارس ٢٠١١ برابر با ١٥ اسفند ١٣٨٩

نامه اعتراضى:

من دستگيرى منصور اسانلو را محكوم ميكنم. جمهورى اسلامى بايد تحت فشار گذاشته شود تا هر چه سريعتر اسانلو را تحت مداوا و مراقبت پزشكى قرار داده و وى را فورا از زندان آزاد كند.

نام . . . . . . . . . . . . . . .

شهر و كشور محل اقامت . . . . . . . . . .

لطفا نامه اعتراضى خود را به آدرس هاى زير ارسال نماييد:

Navanethem Pillay

High Commissioner for Human Rights

E-mail: npillay@ohchr.org

Fax: +41-22-917-9008 (Geneva) +1-212-963-4097 (NY)

Copy to: urgent-action@ohchr.org

catherine.ashton@ec.europa.eu

eastgulf@amnesty.org

info@leader.ir

شما همچنين ميتوانيد نامه اعتراضى خود را به سفارت رژيم اسلامى در كشور محل اقامتتان ارسال نماييد.

لطفا رونوشت نامه اعتراضى خود را براى آرشيو ما به آدرس زير ارسال داريد:

freepoliticalprisoners@gmail.com

————————————————————————————–

“من صداى او هستم” کارزاری هشت ماهه ميباشد كه توسط كميته مبارزه براى آزادى زندانيان سياسى در ايران، فراخوان داده شده است. هدف اين كارزار جلب حمايت جهانى از زندانيان سياسى در ايران و خانواده هايشان و نیز تحت فشار گذاشتن جمهوری اسلامی براى آزادى تمامى زندانيان سياسى از زندان است. اين كارزار تا ٢٠ ژوئن ٢٠١١، روز جهانى در حمايت از زندانيان سياسى در ايران، ادامه پيدا خواهد كرد. در طول اين هشت ماه هر هفته وضعيت يك زندانى سياسى در سطح وسيعى به زبان فارسى و انگليسى مطرح شده و از مردم در نقاط مختلف جهان خواسته ميشود كه با ارسال نامه اعتراضى از اين زندانى سياسى حمايت كرده و صداى يك زندانى سياسى باشند.

حمايت كنندگان از كارزار “من صداى او هستم”:

براى ايران آزاد(ميشن فرى ايران) , پيترتاچل- فعال حقوق بشر, نازنين افشين جم- رئيس بنياد اعدام نوجوانان را متوقف كنيد, انجمن صدا, راديو جنبش جوانان, كانون خاوران, راديو همبستگى گوتنبرگ در سوئد, راديو مالمو در سوئد

————————————————————————————–

براى اطلاعات بيشتر در رابطه با كارزار “من صداى او هستم” لطفا به وبلاگ و سايت اينترنتى زير مراجعه نماييد:

http://www.iamhervoice.wordpress.com

http://cfppi.blogspot.com

http://www.iranpoliticalprisoners.com

——————–
Campaign to Free Political Prisoners in Iran(CFPPI)

Shiva Mahbobi
Campaign Organiser- Spokesperson

Address:CFPPI
BM Box 6754, London WC1N 3XX, U.K.
Tel: +44 (0) 7572356661
http://www.iamhervoice.wordpress.com
http://www.iranpoliticalprisoners.com
http://cfppi.blogspot.com
freepoliticalprisoners@gmail.com
zendani.tv@gmail.com

http://www.youtube.com/user/CFPPI2009
Facebook
Twitter
Flickr

Advertisements

About من صدای او هستم! صدای یک زندانی سیاسی در ایران باش

I like to live in a much more humane world than I am living now.
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s